על המעבר משם בית הספר הקודם "אמנות האהבה" לשמו החדש "נתיב"

אחד הפירושים שראיתי למילה נתיב לפני שבחרתי לשנות את שם בית הספר משמו הקודם "אמנות האהבה" שיצרתי למעלה מעשור הייתה ״רצועת ארץ המחברת בין שני מקומות או יותר״.

לפירוש הזה מאוד התחברתי. רצועת ארץ משמע חלקת אדמה טובה שמאפשרת צמיחה, גדילה וחיבור בין שני מקומות שונים או יותר בנפש שלנו.

להוריד אל החומר נתיב פנימי שלא היה קיים לפני כן ולמצוא את הדרך ליצור את הציור תוך כדי חיבור למכחול, לצייר ולקאנבס.

אחד הדברים שאנו חוקרים בקורס השנתי להכשרת מנחי קבוצות בארץ ובאירופה זה איך ליצור נתיב חדש שלא היה קיים לפני כן במערכת ההפעלה שלי. לדוגמה אם עד היום בזוגיות כאשר מישהו היה מרים עליי את הקול וכועס עליי הייתי קופא אז כעת מצאתי נתיב חדש שמאפשר לי לקחת צעד קדימה לעבר הצעקה, לחוש את הכאב ולהגיד ״כואב לי ואני אוהב אותך״ בזמן שהגוף נרעד והרגש חי וזז בתוכי.

אם עד היום כאשר הובלתי קבוצה ברגע שמששתף היה מתנגד למשהו שאני אומר הייתי מחזיר את הערתו אליו כי לא הייתי מסוגל להכיל את התנגדותו וישר עברתי בצורה אוטומטית למגננה אז כיום יצרתי נתיב חדש שמאפשר לי לחוות את הערתו של המשתתף כתבלין נוסף למרק שאנו מייצרים ביחד ולא כהתנגדות ואני מזמין עוד מהתבלין הזה ועושה לו מקום במרחב כי יש לדברים מקום.

ליצור נתיבים חדשים זה תהליך של הקשבה, למידה, אומץ לב ומוכנות לשינוי ואנו מתכוונים ללוות אתכם ואתכן בתוך התהליכים האלה ולאפשר ללמוד על מאחורי הקלעים של כל נתיב חדש שנוצר. ביחד אנו יוצרים מעגל קשוב שמאפשר לחכמת הקבוצה ליצור נתיב חדש ובריא עבורנו בפנים ובחוץ.

תודה על האפשרות להשתנות.

נתיב