שחר כספי מציג:

קורס שנתי בינלאומי להכשרת מנחי קבוצות

(מתחיל ב-4 באוגוסט)

אמנות האהבה - שחר כספי

ברגע הראשון שאתה נכנס לחדר וכולם יושבים. לפני שנאמרת המילה הראשונה.
אתה יכול לדעת מי מכווץ, מי פתוח, מי מפחד, מי מתרגש, מי מתנגד, מי סגור…
הגוף, שמחובר לתת המודע, מספר את האמת. 

תנועות הגוף מאפשרות לך להיות בתשומת לב למה שקורה בתוך מספר הסיפור. מעבר לסיפור הנאמר במילים. 

….

אשמח לשוחח ולערוך איתך שיחת התאמה

תכנית הקורס

ייחודה של תוכנית ההכשרה טמון בשילוב המושכל של גישות שונות מתחומי הרוח, הטיפול וההתפתחות. התכנית פותחה על פי ניסיון מעשי רב בהנחיית סדנאות, קורסים וטקסים בארץ ובעולם. תוכנית ההכשרה משלבת לימודים עיונים ומעשיים, קבוצת התפתחות אישית, סדנאות חוויתיות והדרכה להגדרת הגישה האישית של כל אחד ממשתתפי הקורס.

שלב א'

• נוכחות אוהבת • הקשבה פעילה • יצירת שדה בטוח • עקרונות עקיבה • אורגניות ואפשור • אמירות קשר • תבונה התנסותית

שלב ב'

אחזקת מרחב  שלבי בניית הסדנה • מודל עבודה עם קבוצה  גוף, השלכה ותפקיד • המשגה וכתיבת סדנה • יצירת חוויית למידה במרחב הסדנאי • טרנספורמציה• אינטגרציה • תראפיה קבוצתית • דינמיקה קבוצתית • עבודה עם מוסיקה • שיווק סדנאות ותהליך הרשמה

שלב ג'

הבדל בין סדנה לטקס • יצירה ואחזקה של מרחב טקסי • הקשבה ללב המרחב • הכרת השדה הקונסטליבי • רפואת הקקאו ועבודה עם האלמנטים • עבודה עם התנגדויות במרחב • עבודה עם טראומה • פרקטיקטום תחת הדרכה • פידבק וליווי מקצועי

מה נלמד בכל שלב?

בשלב א'  נלמד ביחד איך נכון ליצור מרחב בטוח ומאפשר למשתתפים. נפתח קשר בריא עם הקבוצה בצורה נכונה ומיטיבה. נפנים את עקרונות ההקשבה למרחב. נקבל הדרכה על המפתחות ליצירת אמון בקרב משתתפי הסדנה. נגלה מה האופן שבו אנו מרגישים את המרחב ומבינים מה משרת את המרחב בצורה הטובה ביותר.

בשלב ב' – נעמיק לתוך עקרונות בניית הסדנה על פי מודלים שונים. נתנסה בהמשגה של חוויות אשר אנו רוצים ליצור ובכתיבה סדנאית. נבין יותר את המשמעות האישית והבין-אישית. נלמד על תראפיה במרחב הסדנאי ועל איך ליצור סדנה באופן פרקטי וייסודי. נקבל הדרכה ייחודית על מוסיקה ככלי מרכזי ביצירת הסדנה. נגלה את הדרך ליצור קרקע בטוחה לאינטגרציה על מנת שהמשתתפים יוכלו להפנים את החוויות שאנו יוצרים בסדנה.

בשלב ג' – בשלב האחרון של הקורס נלמד על מרחב טקסי ועל ההבדלים בין טקס לסדנה ונבין איך לתת אמון בתהליך ולהתמסר אליו ללא מאמץ. נעמיק לתוך שדה שמאני קונסטלטיבי. נגלה כלים חדשים לעבודה עם התנגדויות שונות שעלולות להתממש במרחב הסדנאי. נקבל הדרכה על איך לזהות טראומה ומה אפשר לעשות על מנת לספק את המשאבים והמבנה הנכון לשדה הטיפולי. נתרגל הנחיית סדנאות, קבלת פידבק ומימוש המתנה הייחודית שלנו בתוך הנחיית הסדנה.

אשמח לשוחח ולערוך איתך שיחת התאמה

אודות המנחים

שחר כספי

מנחה, מוביל הקורס ותוכנית ההכשרה
שחר הוא מייסד בית הספר הבינלאומי לאמנות האהבה ומנחה סמינרים וריטריטים בנושא שאמאניזם מיני, פריצת דרך ומיינדפולנס בארץ וברחבי העולם. פסיכותרפיסט גופני בוגר "האקומי" ומטפל המלווה יחידים וזוגות בתהליכי התפתחות וצמיחה. שחר מהווה מנטור למנחי סדנאות התפתחות והוא מורה בארגון הבינלאומי ISTA - International School of Temple Arts. מנחה טקסי קקאו ומוביל מעגלי גברים בארץ ובעולם. יותר מכל שחר הוא איש משפחה וחוקר אמיץ של אהבה, חופש ועונג.

אור קורן

חווית למידה טרנספורמטיבית
כיצד ליצור כמחנה חוויית למידה טרנספורמטיבית טובה שהנלמד בה יעבור באופן חוויתי ישיר מהמנחה אל המונחה באופן שנחרט בזיכרון, מרחיב ומעמיק את הבנתנו ותפיסתנו… תהליך הלמידה מתרחש דרך יצירת מרחב מעשי, שמביא התנסות, הרגשה, וידיעה תוך כדי תקשורת עם חלקים בתוכי ועם חברי לתהליך. מהן הדרכים ליצור חוויות אשר נשארות בזיכרון שלנו בצורה גופנית, רגשית ורוחנית, ומתמזגות עם ההתפתחות הקוגניטיבית שלנו באופן שמאפשר לנו לגדול כישות שלמה ומלוכדת. נעבוד עם כלים ליצירת תשדורת ישירה עקרונות לעבודה בדנמיקה קבוצתיות יצירת מרחב בטוח של נראות והכלה

נגה מיבר

החזקת מרחב קונסטלטיבית
מטפלת מורה בכירה ומסמיכה מטפלים בפסיכו' גופנית מכוונת התמקדות (F.C) ובקונסטלציה משפחתית. מייסדת בית הספר ומרכז לטיפול "התמקדות פנימה". מייסדת בית הספר "אישתר" ומובילת תוכנית הכשרת טיפולית בשדה המיניות. מנחת סדנאות בתחום היחסים והמיניות, מלווה תהליכי התפתחות אישיים וזוגות בחקירת הנתיבים לאהבה חופשית. יועצת ארגונית מכורה לתהליכים, אוהבת בני אדם ומאמינה בשוקולד.

אורי בנקהלטר

מוסיקה ככלי לחקר התודעה
מוסיקאי ויוצר התוכנית "עולם קטן" ברדיו מהות החיים. מוביל מרחבי תנועה ומיקוד בארץ ובעולם ומלמד איך ליצור תנועה במרחב על ידי שימוש נכון במוסיקה כמובילת התנועה והתהליך. אורי יודע להוביל מאות אנשים לפגוש את עצמם לעומק דרך המוסיקה והיצירה.

פלא | אוהד אזרחי

פלא הוא מורה מוביל ב ISTA. הוא מלמד קבלה, מיניות קדושה, אהבה והכרה מודעת כבר למעלה משלושים שנה. שותפתו לחיים דון שרי היא גם מורה מוביל ב- ISTA ופעמים רבות הם מובילים סדנאות יחד. פלא מגיע מרקע של היותו רב קבליסט בירושלים וחוקר קבלה במשך שנים רבות. פלא הוא מחבר הספר "קדשה" - סיפור נצחי של כוהנת אהבה" ועוד כמה ספרים (רובם עדיין רק בעברית). אחד הספרים הללו הוא מחקר מהפכני העוסק בפן הקדוש של לילית - הכוח הנשי-כהה פראי, המחזיק בסודות הריפוי של המיניות האנושית. בספר אחר הוא חוקר את המושגים הארוטיים שמאחורי מקדש ירושלים העתיק ואת האופן בו שימש ידע זה למדיטציות בבית הספר היהודי הקדום "המרכבה". פלא הוא אמן, צלם, יוצר וכותב שירים

למי מיועדת התכנית?

מנחי סדנאות

מנחי סדנאות בתחילת דרכם, שמחפשים להעמיק את הידע שלהם בבניית סדנאות והנחיית קבוצות.

מטפלים

מטפלים אשר מעוניינים להעמיק את הידע שלהם בהעברת חומר, עקיבה, נוכחות אוהבת ולפתח כלים להובלה של מרחב זוגי וקבוצתי.

מנחים מיועדים

כל אדם אשר רוצה להיות מנחה סדנאות וללמוד את כל הכלים ולקבל את כל הידע על מנת לרכוש מקצוע חדש ומשמעותי

אשמח לשוחח ולערוך איתך שיחת התאמה

מבנה תכנית הלימודים

מועד תחילת הקורס: 4 באוגוסט 2020
מיקום: גרמניה

התכנית בנויה במתכונת של ארבעה שבועות בשנה. בכל שבוע, ימים 1-5 בין השעות 9:00-14:00 ובנוסף בין 18:00-20:00. ביום 6 בין השעות 9:00-14:00. בחודשים שאין מפגש ישנם סמינרים מקוונים. הקורס הינו בהנחיית שחר כספי, מנחי התכנית וצוות תומך (אסיסטנטים).

2020

שבוע הכשרה ראשון: 4-9 באוגוסט
שבוע הכשרה שני: 13-18 באוקטובר

2021

שבוע הכשרה שלישי: 12-17 בינואר
שבוע הכשרה רביעי: 9-14 במרץ

פרקטיקום תחת הדרכה:

הקורס בא לייצר מרחב מאפשר להתנסויות בקבוצה המשלבות הפנמה גופנית בתהליכי צמיחה אישיים וקבוצתיים. במהלכו ירכשו הסטודנטים רקע, ידע וכלים במודלים וטכניקות שונות של הנחיית קבוצות בצורה מקצועית ומקיפה.

בנוסף לכך נערוך דיון קבוצתי על התהליכים שכל מנחה עובר בפרויקט הפרקטיקום. החל מתהליכי גיבוש הקבוצה, דרך מימוש התכנית למעשה ופתרון בעיות, סיכום ופרידה וכן בחינת השגת המטרות ובניית סדנה ייחודית לכל משתתף.

תעודה

תעודת הסמכה כ"מנחה מוסמך מטעם: בית הספר לאמנות האהבה של שחר כספי"
תינתן לעומדים בדרישות מסלול ההכשרה והפרקטיקום.

שכר לימוד:

שכר לימוד לשנה 4,750$
ישנה הנחה עבור תשלום מראש.
מקדמה לטובת הרשמה ע"ס 1000$.

אשמח לשוחח ולערוך איתך שיחת התאמה

© כל הזכויות שמורות לשחר כספי 2020

פרסום: עמיאל ריס